S/S Christiania er en finsk "Borgåskute", bygget så sent som i 1948 med seil som hovedfremdriftsmiddel. Etter totalrestaurering i Oslo fremstår hun idag som det største og vakreste eksemplar av denne type fartøy. Hennes 550 kvadratmeter seil gjør henne til en usedvanlig velseilende båt, og hennes linjer til en attraksjon i byen.
Gjestesalongen er åpen og lys, og har plass til 95 gjester. Her kommer båtens solide dimensjoner godt frem, med en bredde på 7,5 meter og med et tømmerarbeid man sjelden ser maken til. Det er oss en glede å ønske velkommen ombord i fjordens vakreste seilskute!
Fyll ut skjemaet for å bli kontaktet eller ta kontakt med oss direkte på epost eller mobil. Vi står klar for å svare på ethvert spørsmål.